Pomoc Ukrajině

Sestry a bratři,

všichni jsme asi znepokojeni tím, co se děje na Ukrajině. V našich silách není možné tento konflikt vyřešit politicky nebo diplomaticky.

Co však jako křesťané můžeme a domnívám se, že je to naše křesťanská povinnost, je modlitba a konkrétní skutky milosrdenství. Jak je naplnit konkrétně v našem společenství? Nabízím a zvu k těmto dvěma aktivitám:

1)      Modlitební „maratón“ za mír: každý den v 18:15h (v neděli o hodinu později) ve farním kostele (můžete se v duchu přidat i doma) – každý den proběhne nějakou konkrétní formou (začínáme zítra 3.3.)

2)      Pomoc našim bratřím a sestrám, kteří se díky válce, ocitli v nouzi. Nejen ze sdělovacích prostředků, ale také díky konkrétní zkušenosti našich farníků, kteří byli na hranicích Slovenska a Ukrajiny, víme, že mnoho lidí před válkou utíká do bezpečí. Situace tam není jednoduchá, spíše značně složitá. Obrovské množství lidí se snaží dostat přes hranice. Přesto se daří dovážet ty, kteří to skutečně potřebují. V následujících dnech (možná i týdnech) se očekává ještě větší příliv. Jsme v kontaktu s městem Valašské Klobouky i místní Charitou. Předpokládáme, že zájem o pomoc bude stále větší. V této chvíli chceme požádat vás, kteří byste byli ochotni ubytovat rodiny, o vyplnění formuláře níže, abychom byli na možnou situaci připraveni a mohli rychle jednat. Můžete se také obrátit telefonicky na tyto kontakty:

Polanský Josef 739 743 381

Naňák Tomáš 739 524 368

O dalším postupu a vývoji situace vás budeme pravidelně informovat. Prosím, jednejme koordinovaně. Proto jsme v kontaktu s místní samosprávou i Charitou. Lidé budou potřebovat lékařskou péči, registraci a nabídku práce.

Děkuji vám za každou nabídnutou modlitbu, oběť, finanční pomoc či nabídnutou ochotu k pomoci.

Kéž dobrý Bůh shlédne na naše modlitby i dobré skutky a dopřeje našim krajinám mír!

o. Pavel

Chci nabídnout pomoc – formulář

Related posts