Řeholníci a řeholnice

Přehled zasvěcených osob, pocházejících z valašskoklobucké farnosti. Seznam není úplný, proto budeme rádi, když nám pomůžete s jeho doplněním.

Legenda:
* rok narození, ° věčné sliby, + rok úmrtí, civilní jméno je v závorce

Zkratky řádů:
de ND - Kongregace školských sester de Notre Dame
CFSsS Kongregace bratří Nejsvětější Svátosti
CSsR - Kongregace Nejsvětějšího Vykupitele (redemptoristé)
OSA - Augustiniáni
OFMCap - Řád menších bratří kapucínů
OP - Řád bratří kazatelů (dominikáni)
OV - Ordo virginum (zasvěcené panny)
SDB - Salesiáni Dona Bosca
SDS - Společnost Božského Spasitele (salvatoriáni)
SCSC - Kongregace milosrdných sester Svatého Kříže
Jméno a příjmení*°+ŘádObecPoznámka
Alfonsita (Anna) Fojtíkováde NDŠtudlov
Alois Fuček19151990OPValašské Kloboukykněz
Alois Lukáš Maria Mikulčík19141972OPSmolinakněz
Alžběta (Františka) Petříková18841919SCSCSmolina1. sliby 1909
Anna Cahlová1968OVPoteč
Anselma (Ludmila) Vaňková18871917SCSCValašské Příkazy1. sliby 1908
Beata (Marie) Sukupová19302015OPŠtudlov1. sliby 1952
Delfína (Františka) Manišová18911959SCSCPoteč1. sliby 1912
Desideria (Ludmila) Petrášová18931971SCSCValašské Příkazy1. sliby 1917
Dismas (Michael) Tomaštík1966OFMCapValašské Kloboukykněz
Dositea (Karolina) Ptáčková19091988SCSCŠtudlov1. sliby 1940
Eduarda (Františka) Hrubčíková18821959SCSCSmolina1. sliby 1902
Emil Augustin Dorničák19292008OSATichovkněz
Eufrasie (Anna) Onderková19141996SCSCMirošov1. sliby 1936
Eulogie (Marie) Machalová18851946SCSCPoteč1. sliby 1904
Eventie (Marie) Onderková19071949SCSCMirošov1. sliby 1930
Fabiana (Jiřina) Krahulíková19212008SCSCValašské Příkazy1. sliby 1948
Felixa (Marie) Barzuchová18831916SCSCPoteč1. sliby 1910
Filiberta (Marie) Manová18811911SCSCPoteč1. sliby 1906
Filipina (Františka) Čížová18991981SCSCŠtudlov1. sliby 1920
Fortunata (Anna) Krahulíková18991989SCSCPoteč1. sliby 1929
Gilberta (Marie) Slováková19282013SCSCPoteč1. sliby 1951
Hubertina (Františka) Čížová19212001SCSCValašské Příkazy1. sliby 1950
Jan Fojtů19782017SDBValašské Klobouky1. sliby 2010
Jan Krahulík19201994CFSsSPotečkněz
Josef Dalmác Žálek19081973OPValašské Kloboukykněz
Josef Stanislav Tomaštík19091979SDSValašské Kloboukykněz
Josefa Valentová1930OPŠtudlov1. sliby 1952
Josefína (Anna) Petrůjová18801966SCSCSmolina1. sliby 1903
Judita (Božena) Cahlová19302014SCSCPoteč1. sliby 1962
Karel Prokop Švach19071975OPValašské Kloboukykněz
Karola Juřicová1929OPPoteč
Karolína (Ludmila) Běláková1968SCSCMirošov1. sliby 1995
Leona (Věra) Martinková1977SCSCPoteč1. sliby 2000
Linharta (Josefa) Krahulíková19081948SCSCPoteč1. sliby 1933
Linharta (Zdenka) Konečná19292000SCSCPoteč1. sliby 1958
Majella (Marie) Mačková18831953SCSCŠtudlov1. sliby 1907
Marietta SlánskáOFMValašské Příkazy
Michaela (Anna) Daňová18841908SCSCPoteč1. sliby 1906
Milena (Františka) Valčíková19172002OPŠtudlov1. sliby 1939
Moderata (Marie) Valčíková19241993SCSCPoteč1. sliby 1950
Monika (Františka) Manová18791938SCSCPoteč1. sliby 1900
Olivie Strnadová19321980OPŠtudlov1. sliby 1951
Roman Janáč1971CSsRLačnovkněz
Sarkander (Jan) Valenta19192000CFSsSPoteč1982 - 2000 klobucký kostelník
Silvestra (Rosálie) Čížová18911919 SCSCValašské Příkazy1. sliby 1914
Štěpánka (Daniela) Šenkeříková1993OPValašské Klobouky1. sliby 2017
Tarsicie (Marie) Vaňková1930SCSCŠtudlov1. sliby 1962
Tekla Mikulčíková18821946SCSCSmolina1. sliby 1903
Veronika (Marie) Rumanová18811963SCSCSmolina1. sliby 1900
Viktorína (Františka) Machalová19051970SCSCPoteč1. sliby 1932
Zuzana (Anna) Eliášová18871916SCSCMirošov1. sliby 1912